İNCE, "COŞKUN'U BOLU'DA GÖRDÜM ÇUVALLA PARA GETİRİYORDU"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce Yalova Üniversitesi öğrencisinin talebine öyle bir cevap verdi ki, bu sözlere Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun'un ne diyeceği ise merak konusu oldu.
Merkez Camisinde Cuma Namazını kılan CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce ardından basın açıklaması yapmak için Gazipaşa Caddesi'ne gitti. Burada kendisinin yanına yaklaşan bir üniversite öğrencisi, "Kampusumuz bitmedi. Zor şartlarda eğitim görüyoruz. Fakültelerimiz yetersiz. Bu sorunu mecliste dile getirirseniz çok seviniriz" dedi.
Bu sözler üzerine İnce, "Merak etme en kısa sürede dile getireceğim. Yalnız Yalova'nın ödenek getirme şampiyonu bir milletvekili var. Hep söylüyor; 2 milyon, 3 milyon ödenek getirdik diye. Dün gelirken de Bolu'da gördüm kendisini. Elinde çuvalla paralar vardı. Gene Yalova'ya ödenek getiriyordu her halde. Her halde orasının eksikliklerini gidermek için getiriyordu" şeklinde konuştu.
İncenin sözleri CHP'liler arasında gülüşmelere yol açarken Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun'un bu sözlere nasıl cevap vereceği ise merak konusu oldu.
"Diyanet İşleri Başkanı'nı Topa Tuttu"
İnce ardından  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, "İzmir’in farklı bir dindarlığı var. bu dindarlığın biraz irfan geleneğine ihtiyacı var" sözlerinin yorumladı. Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e yüklenen İnce, " Cuma Namazını Yalova Merkez Camisinde kıldım. Sordum Diyanet İşleri Başkanının orada olmadığını öğrendim o yüzden oraya gittim. Yoksa bu Diyanet İşleri Başkanının arkasında namaz kılınmaz. Diyanet İşleri Başkanına sesleniyorum, 'Cübbeni çıkart git Tayyib'in yardımcısı ol, AKP Genel Başkan Yardımcısı ol ondan sonra siyaset yap'. İzmirlilerin dinini, imanını , irfanını ölçmek bunun haddine değildir. Ben bir soru önergesi vererek camileri sattı gösterip borcunu ödeyen belediyeleri sordum. Bana bugün cevabı geldi. Vergi mahremiyeti nedeniyle açıklayamıyorlarmış bunu. Bunlar kesin AKP'li belediyeler. Diyanet İşleri Başkanı bunu açıklasın. 'Başbakana dokunmak ibadettir' diyen milletvekilinin, Rize, Siirt ve İstanbul'u mübarek şehir ilan eden bakanın, 'Kindar nesil yetiştireceğiz' diyen Başbakanın irfanını ölçsün" dedi.
Vakıf Bedduası Okudu
Vakıfbank'ın 756 milyon TL'lik borcunun silinmesi konusuna da değinen CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce Vakıf Bedduası metnini okuyarak basın aracılığı ile Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e gönderdi. "İzmirlilerin imanı irfanı ile uğraşacağına al bu bedduayı AKP'lilere oku" diyen İnce açıklamasının devamında ise şu sözlere yer verdi; "Vakıfbankın 756 milyon lira borcunu sildiler. Vakıfbank ve iştiraklerini eski AKP milletvekilleri ile doldurdular. Burada ki yasa gereği kurumlar vergisi matrahının yüzde 10'unu Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne aktarması gerekiyor. Bunu aktarmıyorlar ve yasaya uymuyor Vakıfbank. Ama damadın çalıştığı şirkete ucuz kredi vermesini biliyor. Elimde bir vakıf bedduası var.
Bu bedduada; 'Allah'a ve Ahiret gününe inanan, güzel ve temiz olan Hazreti Peygamberi tasdik eden, Sultan, Emir, Bakan, küçük veya büyük herhangi bir kimseye, bu vakfı değiştirmek, bozmak, nakletmek, eksiltmek, başka bir hale getirmek, iptal etmek, işlemez hale getirmek, ihmal etmek ve tebdil etmek helal olmaz. Kim onun şartlarından herhangi bir şeyi veya kaidelerinden herhangi bir kaideyi bozuk bir yorum ve geçersiz bir yöntemle değiştirir, iptal eder ve değiştirilmesi için uğraşır, fesh edilmesine veya başka bir hale dönüştürülmesine kastederse, haramı üstlenmiş, günaha girmiş ve masiyetleri irtikap etmiş olur. Böylece günahkarlar alınlarından tutularak cezalandırıldıkları gün Allah onların hesabını görsün. Mâlik onların isteklisi, zebaniler denetçisi ve cehennem nasibi olsun. Zira Allah'ın hesabı hızlıdır. Kim bunu işittikten sonra, onu değiştirirse onun günahı, değiştirenler üzerindedir. Kuşkusuz O, iyilik edenlerin ecrini zayi etmez' deniyor.
Bu Vakıf Bedduasını da Diyanet İşleri Başkanına gönderiyorum. AKP'lilere bunu okusun. İzmirlilerin dini, imanı ile uğraşacağına, 'Hem Müslüman hem Laik olunmaz' diyenlere destek olacağına onlara, 'Hem Müslüman hem hırsız olunur mu' diye sorsun"
CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce açıklamalarının ardından sahilde partililerle dolaşıp kafelerde oturan vatandaşlarla sohbet etti.Anasayfa Hakkımızda Künyeİletişim Reklam Siyaset Spor Gündem Röportaj Ekonomi Sanat
YalovaEkspres.com Copyright 2011 Yalova Ekspres Gazetesi - Tüm hakları saklıdır